امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 172

 دیپلماسی ایرانی/ متن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

 

 

 

 

 

دیپلماسی ایرانی/ متن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

جوزف نای| اینکه یک دولت چه عملکردی در داخل کشور، در نهادهای بین المللی و یا در سیاست خارجی دارد می تواند دیگران را تحت الشعاع قرار دهد. ترامپ در تمام حوزه های مذکور سیاست های جذاب امریکایی را بر عکس اجرا کرده است.

شواهد مشخص است. ریاست جمهوری دونالد ترامپ باعث فرسایش قدرت نرم امریکا شده است. در رای گیری موسسه گالوپ که در 134 کشور برگزار شده است، تنها 30 درصد به مطلوبیت ایالات متحده تحت رهبری ترامپ رای داده اند. که کاهشی 120 امتیازی در مقایسه با دوران اوباما است. مرکز تحقیقات پیو به این نتیجه رسید که چین با نرخ تایید 30 درصدی به جایگاه مساوی با امریکا رسیده است و شاخص بریتانیایی "قدرت نرم 30" نسان می دهد که امریکا از رتبه اول در سال 2016 به رتبه سوم در سال گذشته تنزل پیدا کرده است.

مدافعان ترامپ مدعی هستند که قدرت نرم اهمیتی ندارد. مدیر بودجه ترامپ میک مالوانی، در زمان اعلان بودجه دولت و آژانس توسعه بین المللی امریکا، بودجه ای تحت عنوان "بودجه قدرت سخت" را نیز اعلام کرد که در حدود 3 درصد افزایش داشته است. از منظر طرفداران "اول امریکا" آنچه بقیه دنیا فکر می کند در رتبه دوم قرار دارد. آیا نظر آنها صحیح است؟

 

قدرت نرم بر پایه جذابیت است و نه اجبار و تهدید. قدرت نرم همکاری مردم را می طلبد، نه مجبور کردنشان را. حتی در حوزه مسایل شخصی نیز، والدین می دانند در صورتیکه در مواجهه با فرزندان خود به جای روش های تند و تیز و محرومیت ها را، ارزش های اخلاقی را الگو قرار دهند، قدرتی بیشتر و ماندگارتر در مقابل آنها خواهند داشت.

منبع خبر :  دیارکهن شهرگزبرخوار
کد خبر :  sharifian

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 09902405347
  • موبایل : 09137868036
  • ایمیل : info@diarekohan.com
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان، گز
  • شهرداری گز
  • www.diarekohan.com