امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 306

 المپیک جام جهانی اول

به گزارش چشم برخوار؛به نقل از فارس از اصفهان،  ۱۴ آذر امسال و پس از مشخص شدن عدم اختصاص اعتبار به بودجه های مربوط به تامین آب اصفهان، نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به صورت دسته جمعی استعفا کرده و جلساتی را با مسؤولان مختلف داشتند.

امروز نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشته و از وی تقاضای تشکیل ستاد احیای زاینده رود را داشتند(اینجا) نمایندگان در این نامه نوشتند:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام
پیرو وعده بهمن ماه ۱۳۹۳ جنابعالی به مردم شهید پرور استان اصفهان مبنی بر زنده کردن زاینده‌رود و ضرورت احیاء زاینده‌رود خواهشمند است دستور فرمایید با هدف اعمال رویکرد یکپارچه در مدیریت رودخانه زاینده رود و ارائه راهکارهای مناسب تشکیل ستاد احیاء زاینده رود با اختیارات اصل ۱۳۸ قانون اساسی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و ساختار سازمانی مناسب (مشابه ساختار ستاد احیاء دریاچه ارومیه) موضوع تصویب نامه هیأت وزیران به شماره ۴۹۵۰۳/۱۷۰۰۹۲ مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ و مصوبه ۱۳۹۲/۵/۲۷ در هیأت دولت مصوب گردد.

حسن روحانی در پاراف این نامه نوشت: دکتر جهانگیری
با توجه به اهمیت زاینده رود برای زندگی مردم ، کشاورزی، صنعت و گردشگری؛ پیشنهاد نمایندگان محترم استان اصفهان بررسی و در دولت مطرح گردد.

حسینعلی حاجی دلیگانی دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: درپی درخواست نمایندگان استان اصفهان، رئیس‌جمهور با تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود موافقت کرد.

وی افزود : نمایندگان این استان ظهر امروز در نامه‌ای با امضای جمعی به لاریجانی، از وی خواستند که این نامه را به رئیس‌جمهور برسانند؛ در این نامه نمایندگان استان اصفهان تأکید کردند که تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود راهکار برون‌رفت زاینده‌رود از خشکی و خشک‌سالی است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که ساختار ستاد احیای زاینده‌رود مشابه ستاد احیای دریاچه ارومیه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور است.

وی اضافه کرد: قرار است فردا در جلسه هیأت دولت این موافقت رئیس‌جمهور جنبه رسمی پیدا کند و به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در جلسه عصر امروز ۱۵ نفر از نمایندگان استان اصفهان با وزیر نیرو، نمایندگان این استان از حمید چیت چیان درخواست کردند که اهمیت احیای زاینده‌رود را برای هیأت دولت بیشتر تبیین کند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد که با تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود طرح‌های انتقال آب حوضه به حوضه تکمیل و یا شروع خواهد شد و با افزایش ذخیره مخزن سد، زاینده‌رود جان دوباره‌ای خواهد گرفت.

منبع خبر :  
کد خبر :  sharifian

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 09902405347
  • موبایل : 09137868036
  • ایمیل : info@diarekohan.com
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان، گز
  • شهرداری گز
  • www.diarekohan.com